Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Dyżury w Pasłęku i Młynarach
Po raz kolejny, wzorem lat ubiegłych, w całej Polsce organizowany jest „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Koordynatorem inicjatywy jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Realizacja tegorocznej edycji przedsięwzięcia zaplanowana została na najbliższy tydzień, to jest od 18 do 24 lutego.

KMP w Elblągu
W Elblągu chcąc skorzystać z porady można kontaktować się z policjantem pod nr tel.: 55 230 17 09 oraz w przypadku przemocy domowej nr tel.: 230 15 30. Tradycyjnie w działania te włączają się także policjanci Komisariatu Policji w Pasłęku oraz Posterunku Policji w Młynarach.
W ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” zarówno w Komisariacie Policji w Pasłęku, jak i w Posterunku Policji w Młynarach pełnione będą dyżury, podczas których osoby zainteresowane będą mogły uzyskać pomoc, zasięgnąć porady prawnej czy też podzielić się swoimi spostrzeżeniami w kwestiach związanych z bezpieczeństwem i porządkiem. Dyżury pełnione będą według załączonego harmonogramu, zarówno przez kierownictwo jednostki, jak i dzielnicowych oraz policjantów pionu kryminalnego. Zachęcamy do odwiedzenia tutejszej jednostki Policji nie tylko w trakcie trwania „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, ale też i po jego zakończeniu. Policjanci pełnią dyżur pod nr tel.: (55) 249 99 10
Zachęcamy też do korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która umożliwia dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń oraz niepokojących nas sytuacji bez konieczności wychodzenia z domu, za pośrednictwem sieci internet. Pamiętać jednak należy, że aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie może być wykorzystywana do przekazania informacji wymagających pilnej interwencji. W takich sytuacjach należy bezwzględnie korzystać ze znanego wszystkim numeru alarmowego 112 lub 997.
kom. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu